ART OD STŘÍBRNÝCH RUD

Junioršampion ČR, čekatel šampiona práce ČR, šampiona ČR CHOVNÝ PES

Chesapeake bay retrívr

 Vznikl na severoamerickém kontinentu a jeho jméno se odvozuje od stejnojmenné zátoky, která se nachází zhruba uprostřed východního pobřeží tohoto kontinentu. Předpokládáme, že i chesapeake bay retrívři odvozují svůj původ od ,,St. John’s dogs“. Jejich pozitivní vlastnosti se dědičně přenášely na další generace psů, z nichž nakonec vzniklo samostatné plemeno. Tomu se říkalo chesapeake bay ducking dog a z něj teprve byli vyšlechtěni dnešní chesapeake bay retrívři. Rozšířili se po velké části Spojených států i Kanady a stále více příznivců nacházejí i v Evropě.

Portrét:

 Domovem chesapeake bay retrívrů je Severní Amerika. Zkráceně se jim tu říká chessie. Původně je lidé používali především k lovu vodních ptáků.

Celkový vzhled: Silná tělesná stavba, hřbet se mírně svažuje. Hrudník je široký a hluboký, bedra svalnatá. Hlava i lebka jsou široké a oválné, s méně výrazným stopem. Morda je středně dlouhá, čelisti klínovité, ale nikoli špičaté, s dobře vyvinutým nůžkuvým skusem. Pysky úzké, nikdy volné. Oči má chessie středně velké, jiskrné, žlutě až jantarově nebo medově zbarvené, posazené daleko od sebe. Uši nasedají vysoko, jsou malé a volně visící. Nohy těchto retrívrů mají silné kosti, jsou dobře osvalené a rovné, s pevnými a okrouhlými tlapami. Prsty mají být pevně semknuté. Středně dlouhý a středně silný ocas smí nést nevelký prapor. Chůze je plynulá.

Velikost a hmotnost: Psi asi 65 cm v kohoutku, feny asi 60 cm. Samci mohou vážit asi 34 kg, feny jen asi 29 kg.

Srst a zbarvení: rozpracováno

 
Také byste se rádi pochlubili svým miláčkem, ale nemáte čas se o stránky starat, nebo to neumíte? Napište a já vám stránky ráda založím a popř. budu i pokračovat v jejich tvorbě.