ART OD STŘÍBRNÝCH RUD

Junioršampion ČR, čekatel šampiona práce ČR, šampiona ČR CHOVNÝ PES

Historie

 Toto plemeno vzniklo z wavy coated retrívra. To byl velký pes s robustní kostrou, širokou lebkou a výrazným ,,stopem". Jeho srst byla hustá a vlnitá. Hladkosrstý retrívr vděčí za hedvábnou a hladkou srst a za užší lebku nejspíše zkřížení s kolií.

 Mr. Shirley, první sekretář anglického Kennel Clubu založeného v roce 1873, začal od roku 1876 registrovat různá plemena retrívrů. Největší zalíbení našel právě v hladkosrstých retrívrech.

 Od konce 19. a začátkem 20. století začali být hladkosrstí retrívři stále více nahrazováni labradory. Po druhé světové válce se tak toto plemeno ocitlo na pokraji vyhynutí.

 Jedině úsilí několika britských chovatelů vděčíme za to, že se s těmito retrívry dosud setkáváme. Zhruba od roku 1960 početní stavy hladkosrstých retrívrů ve Velké Británii i v dalších částech Evropy znatelně stoupají a tito elegantní psi si získávají příznivce po celém světě.

Zdroj: B. Schneidermannová: Retrívr

 
Také byste se rádi pochlubili svým miláčkem, ale nemáte čas se o stránky starat, nebo to neumíte? Napište a já vám stránky ráda založím a popř. budu i pokračovat v jejich tvorbě.