ART OD STŘÍBRNÝCH RUD

Junioršampion ČR, čekatel šampiona práce ČR, šampiona ČR CHOVNÝ PES

Hony

Hon Neuměřice - lišky

21.2.2009
    V sobotu jsem se s paničkou vydal do Neuměřic na hon na lišky. Počasí nic moc, sněžilo a hned to tálo, takže bylo mokro. První leč byla v pásu rákosí, asi 50m dlouhém. Hned jak se začalo a panička mě pustila, vyběhl jsem dopředu ke střelcům, kde jsem vyhnal hejno bažantů :). Bohužel to nebyl hon na bažanty :).

     Druhá leč vedla dalším pásem rákosí, opět se žádná liška neobjevila. Ale to nevadilo. Hezka jsem pracoval a všechno prohledával. Na další nahánění jsme jeli kousek za Neuměřice, do Olovnice. Tam jsme šli kus rákosím a vyběhli dvě lišky. Jednu se podařilo postřelit, druhá utekla. Nějaký pán s fouskem se vydali po stopě raněné lišky, ale nenašli ji. My jsme mezitím přešli k další leči, kterou jsme prohledávali. Žádná liška se neobjevila.    

     Bylo to pěkně strávené odpoledne, i když od druhé leče se mnou na vodítku chodila Fíbí, zlaťanda Máji Šustový, která pořád táhla. Mája měla s sebou tři psy, a to se prostě nedalo udržet a tak jí panička pomohla :). Taky tam byla Dana s labradorkama, které znám z tréninků. Pak se jelo zpět do Neuměřic, a zatímco se šla panička podívat na štěňátka, která se narodila Rozárce, já čekal v autě.

Fotky jsou zde.
Žádné komentáře
 
Také byste se rádi pochlubili svým miláčkem, ale nemáte čas se o stránky starat, nebo to neumíte? Napište a já vám stránky ráda založím a popř. budu i pokračovat v jejich tvorbě.