ART OD STŘÍBRNÝCH RUD

Junioršampion ČR, čekatel šampiona práce ČR, šampiona ČR CHOVNÝ PES

Hony

Hon Konopiště - bažanti

10.1.2009
    V pátek k večeru paničce zazvonil telefon. Byla to Mája Šustová (chs Bohemian Ariston) a jestli s ní prý nechceme jet v sobotu na hon na Konopiště. Panička se moc nerozmýšlela a řekla, že ano (ani se mě nezeptala). Po tom, jak to vypadalo na honu v Neuměřicích jsem se moc netěšil...
    Bylo sobotní ráno. Panička mě vzala na krátkou procházku, sedli jsme do auta a vyrazili směr Neuměřice. Tam jsme přesedli do auta k Maruš a jejímu goldenovi Pedráškovi a vyrazili na hon. Na Konopiště jsme se dostali akorát abysme se stihli pozdravit a už jsme vyjeli vstříc první leči. Bylo to super!!! Bažantíci padali a po ozkoušení, zda budu teplou zvěř nosit či ne už jsem aportoval jedna radost. Bohužel jsme vždycky stáli na místě, kde to moc nepadalo nebo mi bažanty před nosem vyfoukl jeden hbitý gordon. Ale i tak se mi podařilo během pěti lečí "ukořistit" deset bažantů a paničce je přinést. A abych jí udělal radost, hezky jsem si předsedl a čekal, až si ho panička vezme.
     Ač byla zima, svítilo sluníčko a byl nádherný den. Celkem se střlilo cca 650 bažantů, z toho tři královští. Byl to skvěle strávený den a já i panička doufáme, že si hon na Konopišti někdy zopakujeme.

Máme i pár fotek, všechny jsou zde.
Žádné komentáře
 
Také byste se rádi pochlubili svým miláčkem, ale nemáte čas se o stránky starat, nebo to neumíte? Napište a já vám stránky ráda založím a popř. budu i pokračovat v jejich tvorbě.